Haber

BURDUR MTAL ÖĞRENCİLERİ ÖNLÜK GİYDİ

BURDUR Mesleksel ve Teknik Anadolu Lisesi (MTAL) 9’uncu sınıf öğrencileri için iş önlüğü giyme merasimi düzenlendi. Okul Müdürü İbrahim Çelikkaya, iş önlüğü giyme merasiminin bu yıl üçüncüsünü düzenlediklerini ve klasik hale getirmek istediklerini söyledi. Atölyede düzenlenen merasime Ulusal Eğitim Şube Müdürü Muhammet Çiftçi, Okul Müdürü İbrahim Çelikkaya, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Ulusal Eğitim Şube Müdürü Muhammet Çiftçi, Akademisyenler, hukuk insanları, din adamları, hekimlerimiz üzere bunları çoğaltabiliriz birçok meslek kümesi mesleğinin sorumluluğu için bu cübbeleri giyiyor. Siz de ‘ben artık iyi bir makineci olacağım, bu branşı iyi öğreneceğim, ahlaklı, dürüst olacağım’ yani size bir disiplin verme, motive etme, öbür insanlardan farklı olup mesleğini uygun bilen ahlaklı, dürüst bir makineci, dürüst bir bilgisayar mühendisi, dürüst bir metalci olmak için bu kıyafet size bir sorumluluk getiriyor. Güzel olsun dedi.

İş önlüğü giydirme programlarının okulda klasik hale geldiğini söyleyen Okul Müdürü İbrahim Çelikkaya da Bu yıl bu programın üçüncüsünü yapıyoruz. Kıyafet, önlük bir kumaş ancak bedeli çok ağır. İş önlüğü iş yerlerinde öncelikle iş kazaları için bir tedbirdir. İş önlüğü bir kurumun, bir okulun imajıdır. Çalışan için ise bir motivasyondur. Birebir vakitte iş önlüğü Selçuklu, Osmanlı periyodundan itibaren mesleğe tabi olanların giymiş oldukları bir kıyafettir. Biz bu geleneğimizi devam ettirmek istiyoruz. İş önlüğünüzü giyerek sizler mesleğinize birinci adımınızı atmış olacaksınız. Bu iş önlüğü tıpkı vakitte sizlerin sırtına büyük bir yük. Önlüklü insan disiplinli, mesleğini âlâ yapan, dürüst, ahlaklı insandır. Münasebetiyle mesleğin tartısını siz bundan sonraki hayatınızda devam ettireceksiniz. Biz sizlerden öncelikle güzel, dürüst mesleğini âlâ bilen marifetli beşerler olmanızı istiyoruz diye konuştu.

Okulda Bilişim Teknolojileri, Makine ve Metal Teknolojileri kısımlarında 9’uncu sınıfta eğitim gören 50 öğrenciye iş önlükleri Şube Müdürü Muhammet Çiftçi, Okul Müdürü İbrahim Çelikkaya ve öğretmenler tarafından giydirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu