Haber

Erdoğan: Türkiye’nin yüzyılı Türk dünyasının da yüzyılı olacak

ANKARA (İGFA) – Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı paylaşımda, “14 ve 28 Mayıs seçimlerinin ardından Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ile birlikte ilk ziyaretlerimizi Azerbaycan’a gerçekleştirerek dayanışmamızı gösterdik. Rabbim sevgimizi ve dostluğumuzu daim eylesin. Yüzyıllar inşallah. Türkiye’nin de Türk dünyasının yüzyılı olacaktır.” ” sözlerini kullandı.

Türk Devletleri Teşkilatı’nın kurumsal kapasitesinin güçlendirilmesi için her zaman birlikte çalıştıklarını vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi:

https://twitter.com/RTErdogan/status/1668664559882711058

“Türkiye ve Azerbaycan olarak Doğu ile Batı’nın ortasında stratejik bir konuma sahibiz. Ticaretten güce, savunma sanayisinden ulaştırmaya her alanda kardeşliğimize yakışır işbirliğimiz derinleşecektir. Barış antlaşmasının imzalanmasıyla Azerbaycan ve Ermenistan’ın ortasında bölgemiz çok daha müreffeh şartlara kavuşacak.İlham kardeşimle tam bir uyum içerisindeyiz ve bu diyalog sürecini koordineli bir şekilde yürütüyoruz.Umarım yakın gelecekte bu temasların olumlu sonuçlarını görürüz. Bu vesileyle ‘iki devlet tek millet’ mottosunu bize bırakan Azerbaycan’ın Genel Lideri Haydar Aliyev’i doğumunun 100. yılında rahmet ve minnetle anıyor, ilişkilerimizi her alanda geliştirmeye devam edeceğiz. Başkomutan Muzaffer Ali ve kardeşim Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile el ele.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu