Haber

MHK Başkanı Lale Orta, Erman Toroğlu’nun Türk futboluna bomba gibi düştüğü iddiasını yalanladı: Kesinlikle doğru değil

Yorumcu ve eski hakem Erman Toroğlu, MHK Başkanı Lale Orta’nın gözlemcileri çağırarak hakem notlarını değiştirdiğini iddia etti. Orta hakkındaki tezleri ise açıkça yalanladı.

“KESİNLİKLE DOĞRU DEĞİLDİR”

Lale Orta yaptığı açıklamada, “MHK, hakemlerin en tepesindeki kurumsal bir yapıdır. Amatörden profesyonele tüm gözlemciler, hakemler, eğitimciler, hepsi bu kurumun çatısı altında. Hakemler algoritma ile atanıyor ama MHK gözlemci atıyor. Biz gözlemcileri görevlendiriyoruz. asla kurumsallıktan öteye geçmeyin. Son zamanlarda özellikle gözlemciler için belirli dereceler arandığı söyleniyor. Kesinlikle doğru değil. Nasıl olduğunu anlatmak istiyorum.” dedi.

“MHK’NIN GÖRÜŞÜ ÖNEMLİDİR”

Orta ayrıca, “Bu konuda bir şey yok. MHK’nın o maçla ilgili kararı kesindir. Başarı veya başarısızlık MHK’ye aittir. Hakem raporları incelendiğinde her ikisinin de raporunda MHK müdahalesinin olmadığı görülecektir.” Türkiye ve UEFA bölümü ayrılmıştır.UEFA raporunda MHK tarafından bir müdahale olup olmadığı yazıyor.Gözlemciler hakkında bire bir görüşünüz yoksa MHK görüşü esastır. Bunu yasal yollardan yapabilirsiniz.” söz konusu.

“MÜDAHALE OLDUĞUNDA HAKEMİN DERECESİ 15 PUAN İNDİRİLİR”

Ortadaki konu ile ilgili olarak “İki gözlemcinin verdiği notlar arasında yüzde 15’ten fazla fark varsa arada fark vardır. Genelde gözlemci raporlarını baştan hazırlandığı için değiştirmek istedik. ama haksızlık olur diye değiştirmedik.Hakemin reytinginden radikal bir puan düşülüyor.Bu hakemin performansını etkiliyor.Hakemin görebileceği bir duruma VAR müdahalesi olsun ya da olmasın bu çok değerlidir.” şeklinde konuştu.

haber-cayirova.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu